Суспільно-інформаційний портал "Місто Сквира" > Цікавинки > Корисний вплив соків та нектарів на організм людини.
 

Корисний вплив соків та нектарів на організм людини.


26-10-2016, 19:15. Розмістив: by Relax

Нектар – так, згідно Гомеру, називали напій, яким тамували спрагу боги на Олімпі. Сьогодні ж, соки та нектари доступні кожному з нас. І хоча ніхто насправді не знає, чим був той божественний нектар, сила дії сучасних соків і нектарів, судячи з усього, ні в чому йому не поступається.
Справжній феєрверк таких необхідних людському організму вітамінів, мінералів і клітковини – робить улюблені нами напої по-справжньому корисним задоволенням. Особливо необхідними соки і нектари стають на кінець осені, коли з прилавків магазинів потихеньку зникають свіжі фрукти та овочі.
У наш час, люди роблять соки з різноманітних овочів та фруктів, але кожний сік по своєму унікальний і корисний. Для початку варто відзначити, що всі соки, на упаковках яких зазначено «100% натуральний сік», отримують з натуральних фруктів і овочів. Соки прямого віджиму виробляють шляхом механічного віджимання свіжих плодів, а потім пастеризують або стерилізують. Такі соки, зазвичай, виготовляють в місцях зростання плодів в період збору врожаю. До натуральних також відносяться соки, відновлені з концентрованого соку, який отримують шляхом випаровування частини вологи з свіжовіджатих соків. Випарювання відбувається в спеціальній вакуумній установці при певній температурі. Завдяки цьому в концентрованому соці зберігається максимум вітамінів та інших корисних речовин. Потім протягом року з концентрату «відновлюють» сік, додаючи в нього стільки ж рідини, скільки було випарувано.
Напої під назвою «Нектари» – містять від 25 до 99% натурального соку або пюре. Все інше – це цукровий сироп, мед, соки інших плодів. Чому екстракти деяких плодів можна купити тільки у вигляді нектару? З об'єктивних причин. Скажімо, чистий сік вишні, журавлини та лимона ви навряд чи станете пити – він занадто кислий. Але не відмовлятися ж від настільки корисних фруктів та ягід з цієї причини! Нектар – відмінний спосіб зберегти їх цінні властивості та донести їх до споживача. Персики, абрикоси і банани теж не придатні для виготовлення соку, при переробці вони дають густе пюре. І тут знову-таки виручає технологія приготування нектарів.
Залишається уточнити ще одну важливу деталь – якою має бути упаковка? Існує думка, що вона обов'язково повинна бути зі скла. Чому ж сучасні виробники віддають перевагу картону? Справа в тому, що сік – продукт, чутливий до світла і повітря, тому на полицях супермаркетів переважають соки, «одягнені» в непрозору, багатошарову упаковку тетрапак. Вона герметична і надійно захищає сік від дії кисню та сонячних променів.
Які ж соки та нектари будуть корисні саме вам? Відповісти на це запитання буде дуже просто, познайомившись з найпопулярнішими з них ближче.
Яблучний сік багатий унікальними антиоксидантами – катехинами, які на думку вчених, здатні знизити ризик розвитку онкологічних і серцево-судинних захворювань. Цей сік сприяє правильному обміну речовин, виводить з організму солі важких металів і має протинабрякову дію.
Томатний сік містить калій, марганець, бета-каротин, а також лікопін – унікальна речовина, яка є сильним антиоксидантом. У ньому багато харчових волокон, корисних для травлення. А ще цей сік стимулює роботу мозку, підвищує працездатність і допомагає організму виробити гормон радості серотонін, відмінно знімаючи стрес.
Ну, і звичайно, дуже корисний продукт – апельсиновий сік. В одній склянці апельсинового соку (240 мл) міститься близько 80% рекомендованої денної норми вітаміну С. Крім того, цей сік багатий бета-каротином та фолієвою кислотою, яка необхідна для забезпечення нормального синтезу білка і ділення клітин. Він допоможе організму протистояти застуді та вірусним захворюванням, зміцнить імунітет і допоможе зняти втому.
Ось така багатогранна природа соків і нектарів, їх вплив в нашому житті. Не забувайте їх щодня включати до вашого раціону – ці важливі та смачні напої для організму людини, адже він їх потребує, особливо зараз, коли на дворі кінець осені і не за горами зима.

by Relax