Суспільно-інформаційний портал "Місто Сквира" > Люди Сквирщини > Лікар-анестезіолог Віталій Васильович Гуменюк
 

Лікар-анестезіолог Віталій Васильович Гуменюк


14-06-2017, 13:22. Розмістив: admin

Упродовж багатьох років лікар-анестезіолог Віталій Васильович Гуменюк очолює відділення анестезіології і реанімації Сквирської ЦРЛ. Під його керівництвом трудиться 4 лікарі, 15 медсестер, 5 санітарок. Відділення розраховане на 6 ліжок. До обов’язків медперсоналу входить лікування важкохворих, нагляд за ними, забезпечення безпеки хворих під час оперативних втручань тощо.
Віталій Васильович – людина спокійної вдачі, поміркований, виважений, вимогливий до себе, справедливий до колег, відповідальний і надзвичайно уважний до пацієнтів. Саме ці риси характеру допомагають і лікарю, і його високопрофесійному колективу вистояти у нелегких щоденних життєвих ситуаціях, виходжувати важкохворих пацієнтів, повертати їх до життя. І це вдається на всі сто відсотків.
Цілеспрямованість притаманна Віталію Васильовичу з дитинства. Ще у 7 класі він визначився з вибором майбутньої професії. Вирішив стати лікарем, щоб допомагати людям. Сина підтримали батько Василь Андрійович, мама Зінаїда Павлівна, які живуть і працюють в сусідньому районі, в смт. Ружині, Житомирської області, а сестричка Валентина, яка обрала фах інженера, проживає з родиною в місті Києві.
Після закінчення у 1983 році Київського медичного інституту імені О. О. Богомольця, Віталій Васильович працював за спеціальністю лікаря-анестезіолога у Ружинській районній лікарні, потім протягом року – в столичному Інституті раку. З 2000-го прийшов на роботу у Сквирську центральну районну лікарню. Через рік, молодому, але досвідченому фахівцю запропонували очолити відділення анестезіології і реанімації, і він погодився.
Особливо плідною є співпраця лікаря із завідуючими: хірургічним відділенням – Юрієм Вікторовичем Павелковським, травматологічним – Петром Павловичем Ковальчуком, лікарем-кардіологом Всеволодом Миколайовичем Превіром, тепло відгукується Віталій Васильович про всіх лікарів і медсестер, з якими працює.
Комфортно працюється сьогодні у відремонтованому реанімаційному відділенні, оснащеному необхідною сучасною апаратурою. Усе – за сприяння головного лікаря Сквирської ЦРЛ Володимира Михайловича Ковальчука та при активній допомозі голів: райдержадміністрації – Миколи Дмитровича Горбалінського, районної ради – Бориса Володимировича Соболя, міського голови – Віталія Григоровича Писаренка.
Надійним тилом лікаря, його другом і однодумцем є дружина – Неля Казимирівна, яка теж пов’язала свою долю з медициною – трудиться лікарем-терапевтом у поліклінічному відділенні Сквирської ЦРЛ. Пишається родина синами Валентином, випускником Київського політехнічного університету, і Дмитрієм, студентом Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка.
Життєвим кредо лікаря є вислів: «Людина завжди повинна допомагати ближньому. Роби добро, і воно повернеться до тебе сторицею». У цьому – сенс життя Віталія Васильовича Гуменюка.