UA RU ENG
 
Розділи порталу

  Дошка оголошень

  Символи міста

  Історія

  Пам´ятники

  Природа

  Фотогалереї

  Мапа міста

  Статистика

  Міська влада

  Підприємства

  Люди Сквирщини

  Пожежна частина

  Хлібозавод

  Військкомат

  Телефони

  Поштові індекси

  Архітектура

  Віра та релігія

  Цікавинки

  

Звістки із розділів
Значним розділом Іnternet-порталу «Місто Сквира» є оновлена – «Дошка оголошень». Тут можна безкоштовно розмістити будь-яке оголошення, на термін від 10 до 120 днів. Даний розділ вміщує в себе більше 80 різних категорій, тому практично охоплює всі сфери життя міста та району. Оновлена «Дошка оголошень» має простий, зручний інтерфейс, безліч оновлених функцій. Переконатися в цьому ви можете самі, відвідавши цей розділ.
Випадкове фото
Хмара тегів

Для перегляду потрібний
Flash Player 9
або вище.

Онлайн на сайті
Новини : Територію села Пустоварівка та прилеглі мисливські угіддя оголошено неблагополучними по сказу та встановлено карантинні обмеження.
 
Кіт. Обережно. Сказ. Пустоварівка.
13 березня 2012 року в Сквирську районну державну лабораторію ветмедицини звернувся мешканець села Пустоварівки Валерій Коваль з трупом кота, що загинув вранці того ж дня. Терміново було зроблено мазки-відбитки з головного мозку тварини та направлено до регіональної державної лабораторії ветмедицини в Київській області, а труп кота спалено у крематорній печі СРДЛВМ, про що складено акт. В другій половині дня, 14 березня, в телефонному режимі управління ветмедицини в Сквирському районі повідомлено про позитивні результати на сказ у кота (дослід РДЛВМКО №362п/1/12/219/177 від 14.03.2012 року). В село Пустоварівка терміново виїхала комісія, провела епізоотичне та епідеміологічне розслідування. При встановленні позитивного результату, господарі звернулися до Сквирської ЦРЛ, де перебувають на лікуванні.
Розпорядженням головного державного інспектора ветмедицини оголошено територію с. Пустоварівка та прилеглі мисливські угіддя неблагополучними по сказу, а рішенням НПК при райдержадміністрації встановлено карантинні обмеження. Згідно з розпорядженням, все поголів’я собак і котів в селах Пустоварівка, Антонів, Ленінське, Тхорівка підлягає вакцинації проти сказу; заборонено проведення виставок, вивезення за межі неблагополучного пункту собак, котів і диких тварин; на мисливських угіддях, оголошених неблагополучними, а також у загрозливій зоні заборонено промисловий і ліцензійний відстріл диких тварин, їх відновлювання й вивезення.
Карантинні обмеження щодо сказу скасовуються через 2 місяці з дня останнього випадку захворювання тварин, за умови виконання всіх заходів, передбачених цим планом і чинною інструкцією щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин.
Нагадаємо, що сказ - особливо небезпечна інфекційна хвороба всіх теплокровних тварин. Найбільш чутливі - лисиці, щурі, вовки, хом’яки, коти, собаки, борсуки, кажани, велика рогата худоба. До хвороби сприйнятливі домашні та дикі тварини всіх видів, а також і людина. Характеризується гострим перебігом, тяжким ураженням центральної нервової системи, закінчується завжди смертю тварин і людей. Лікування хвороби не розроблено.
На сьогодні благополучними шодо сказу залишаються лише Австралія, Великобританія та Японія. Щорічно від цієї хвороби гине понад 1 млн. тварин, 50000 людей, серед яких частка дитячої смертності сягає 30-50%.
Джерелом збудника сказу є хворі тварини, що виділяють вірус, головним чином - слиною, при сказі джерелом збудника є безпритульні собаки. Вважається, що хворий собака може переносити хворобу на 50-80 км від місця зараження. Зараження свійських тварин відбувається при контакті з хворими представниками дикої фауни та безпритульними собаками і котами. Свійські тварини, також як і люди, заражаються через укус або при обслиненні пошкодженої поверхні шкіри. Симптоми захворювання: інкубаційний період різної тривалості - від 10-14 діб до 3 місяців, а іноді до 18 місяців. Клінічні ознаки найбільш вивчені в собак. Вони хворіють буйною, тихою (або паралітичною), атиповою, зворотною та абортивною формами. Буйна форма продовжується 6-11 діб і має три стадії. У першій - тварина уникає людей, ховається у темні місця або навпаки, лащиться. Друга стадія - збудження, маніакальна. Третя - паралітична або депресивна.
Діагностика: попередній діагноз ставиться на основі клініко-епізоотичних, паталого-анатомічних даних; кінцевий - за результатами лабораторних досліджень. Імунітет утворюється через 10 днів після вакцинації, при цьому в крові з’являється вірус, нейтралізуючий антитіла.
Якщо вас вкусила будь-яка тварина, відразу проведіть обробку рани. Місцева обробка надзвичайно важлива, її необхідно зробити негайно: поверхню рани промийте водою з господарським милом, а краї обробіть 70% спиртом або 5% настойкою йоду. Після обробки негайно зверніться до лікаря за місцем проживання, де розпочнуть лікувальну-профілактичну імунізацію. Тільки вчасно розпочатий курс щеплень запобігає захворюванню на сказ. Тварину, що вкусила, вбивати забороняється, її необхідно ізолювати та спостерігати протягом 10-14 днів, за ветдопомогою звертатись до дільничних ветеринарних лікарень району або в Сквирську району державну лікарню ветмедицини. Якщо тварина, яка покусала, загинула чи її вбили, негайно сповістіть державну службу ветеринарної медицини (дільничну або районну лікарні ветмедицини, або районну лабораторію ветмедицини) з метою відбору матеріалу та доставки його до Сквирської районної лабораторії ВМ для лабораторного дослідження.
Одним із заходів профілактики сказу є забезпечення стовідсоткового охоплення профілактичними щепленнями проти сказу собак, а в зонах стійкого неблагополуччя - і котів, вирішення проблем з утриманням домашніх тварин у містах і населених пунктах, а також відлову, утримання та різкого зменшення їх кількості, удосконалення заходів по боротьбі і профілактиці сказу у природі, серед яких головне місце посідає пероральна імунізація диких тварин із застосуванням вакцини, яка закладена у спеціальні брикети з принадою.


Ключові теги: Сказ, Пустоварівка, Сквирський район, Карантин, Весна
 
 
 
 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрованний користувач.
Ми радимо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм логіном. Детальніше тут.
 
Коментарі (0)  Роздрукувати
 
Написати коментар
   
 

Календар
«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Прогноз погоди
VIP оголошення
Кумедний анекдот
У кінозалі, щойно згасло світло, дивнуватий чоловік підсовується до сусіда та й запитує:
- Вибачте, ви бачите, що написано на екрані?
- Титри.
- Прочитайте, будь-ласка, прізвище режисера, я погано бачу.
- Але ж перекладач читає текст в мікрофон!
- Але я погано чую. А фільм кольоровий чи чорно-білий?
- Так ви що, - дальтонік? Навіщо ви взагалі прийшли у кіно? Ви ж ніякого задоволення не отримуєте від фільму!
- Яке там ще задоволення?! Мені треба рецензію на нього написати!
Опитування на сайті
Оновлена «Дошка оголошень»!

Вау, супер! Так тримати!
Дуже добре, що оновили.
Сподобалося майже все, але...
Можна додавати фото – це добре!
Звичайна «Дошка оголошень».
Не сподобалася, хочу кращу.
Взагалі відстій, що ви наробили...
   
Авторське право  © 2007 - 2019   Зеленський Сергій Миколайович.  Усі права захищені.
Копіювання матеріалів дозволене тільки з видимим посиланням на джерело: http://www.skvira.com
Хостинг сайту наданий і здійснюється компанією HostPro.ua (м. Київ, Україна)  далі
Тематичний індекс цитування Яндекса (тІЦ)
.
Піднятися наверх